Панґлао має кілька гарних пляжів із білим кораловим пісочком. Вони різняться за рівнем ухоженості й популярності. Деякі пляжі, не надто популярні серед туристів виявилися захаращеними водоростями й побутовим сміттям, але інші — туристичні,— доглянуті й поприбирані.
Пляжі чередуються з кораловими скелями. У багатьох місцях морський прибій розбивається об скелясті стіни коралових покладів, які утворюють острови, і в таких місцях зручного підходу до моря з берега немає. У багатьох готелях підхід до моря — це бетонні сходи з кручі просто до моря. Інколи біля підніжжя сходів є — а часто й немає, — клаптик у десяток-другий квадратних метрів пісчаного дна. Коралове помережане плямами чистюсінького білюсінького коралового пісочку, але здебільшого дно вкрите коралами (як живими, так і відмерлими) і водорастями-травою. Проблема в тому, що на коралах і камінні та поміж водоростями тут живе сила страшенна — тисячі й тисячі — морських їжаків. Їжаки небезпечні тим, що наступивши на них можна загнати під шкіру їхні крихкі голки, які обламуються й залишаються під шкірою й дуже болючі. Тому тут скрізь рекомендується носити гумове взуття у воді або ж не заходити на вкриті травою ділянки.
Зате там, де пісок є — пляжі просто прекрасні. Кораловий пісочок на Панґлао мілюсенький-дрібнюсенький ніби придорожній пил і білий-білісінький немов цукор.
Алона
Найпопулярніший пляж Панґлао — Алона. Зараз біля цього пляжу виросло невеличке містечко, що буяє туристами й бізнесом. Пляж Алони не супер величезний — загалом із кіломентр завдовжки, але не надто широчезний. У деяких місцях від краю води до краю пляжу може бути не більше за 20–30 метрів, і тут же через дорогу стоять готелі й ресторани.
Зате берег на Алоні чудовий для купання — доволі мілко для купання з дітьми, але й не треба брести багато сотень метрів у глибину. Але та ж сама проблема: уже за кілька десятків метрів від берега в багатьох місцях починаються трав’янисті зарості а, отже, і їжаки.
Вдень і ввечері весь пляж Алона буяє. Тут десятки ресторанів просто на березі, також звідси відправляються на Балікасаґ та домашні рифи човни з пірнальниками. Тут і там десятки людей носять туди-сюди заправлені і спорожнені балони кисню для аквалангів, купи приготованого для спусків підводного спорядження. А на березі вас перестрівають десятки „прилипал“ із ламінованими карточками, які пропонують вам записатися на той чи інший підводний спуск чи поїздку. Вечорами звідусіль глушачи сусідські ресторани лунає музика, на вулицях — натовпи гуляючого народу. Коротше — перед резервуванням готелю на Алоні, подумайте чи такий відпочинок це ваш тип задоволень, або чи вам треба щось спокійніше.
+ 1 |
Пляж Алона. Пси почувають себе тут дуже вольготно, вони зовсім не звертають уваги на людей і можуть спати зовсім поруч з пляжниками. Ресторани знаходяться просто поруч з краєм води через дорогу, на останньму фото - ресторан Trudis Place.
Алона (так само як і Білий та Думалуан далі) — дуже чисті пляжі. Тут "неозброєним оком" видно, що прибирається сміття і водорості. Загалом враження від чистоти пляжів — дуже позитивне.
+ 1 |
Зустріч Нового року на пляжі Алона. Відлік Нового Року закінчується грандіозним фейерверком, всі зустрічають Новий рік просто на піску.
Білий пляж, Думалуан
На відстані біля п’яти кілометрів на схід від Алони — ще два пляжі, вони поруч і переходять один в один майже непомітно — Білий пляж (White beach) та пляж Думалуан. Ці два пляжі значно більші за Алону — ширша смуга піску. Пісок такий же білюсінький-дрібнюсінький. Тут значно спокійніше за Алону, але й розваг менше.
Недолік Білого пляжу — те що місцевий народ облюбував його для цілодобового караоке. Тому тут день (і ніч!) напроліт лунають співи. Часто не супер музичними голосами, і що гірше — з не супер добрим музичним слухом. Зате нестаток голосу і слуху компенсується розміром музичних колонок! Але наш перший готель був у парі сотень метрів від Білого пляжу, співи до нас таки долинали ночами, але все-таки відстань дає своє й навіть коли караоке продовжувалося далеко за північ, вдавалося спати. Зате на ранок нас завжди будили півні. У перемішку з готелями й гостьовими домами — приватні хати. З курами, півнями, козами на прив’язі й навіть свинями. Але не переживайте за запахи — усе пристойно.