Коротенький пост. Мало тексту, багато фото фруктових дерев і рослин на Філіппінах.
Табличка перед халабудою на останньому фото: «Морозиво на продаж, замовляти тут» Не наважилися.
Соки і шейки з бананів, манго, кавунів — практично на кожному кроці. На замовлення сік приготують прямо на місці із свіжих фруктів.
Головні фрукти на Панґлао — це банани, кокоси і манго. Бананові рослини (язик не повертається називати їх травою) і кокосові пальми ту практично скрізь. Курорти засаджені кокосовими пальмами. Ростуть вони прямо на біленькому пісочку. А бананові зарості оточують всі хатинки і халабудки. А от манго ми спочатку не помічали…
Манго
Вздовж багатьох доріг ми з самого початку помітили трохи дивні дерева з чимось білим на гілках. Кілька разів проїджали поруч і все ніяк не могли зрозуміти, що ж то таке — чи то якісь чудернацькі квіти, чи якісь плоди. Поки не зупинилися одного разу і не підійшли поближче щоб роздивитися. Виявилося, що біле на дереві — то… газети. Точніше кульочки з газет, у які щось загорнуто. Спитали у одного місцевого і він пояснив, що то достигають манго. Плоди захищають таким чином від погоди і від шкідників та птахів. На великих деревах по 15-20 метрів заввишки, ціла сила-силенна таких кульочків. Багато сотень а то й тисячі.
Банани
Як і кокоси, банани на островах ростуть просто як якісь будяки. Скрізь: вздовж доріг, навколо хат і просто посеред джунглів чи на пляжах.
Багатометрові зарості бананів оточують хатини місцевих жителів. В деяких місцях до стовбурів бананів приставлені драбини. Надзвичайно зручно — вийшов з хати, продер очі, заліз на драбину і снідаєш.
Із пенька зрізаного банана тут же починає рости нова бананова гілочка. Товщина стовбуру банана — добрих пару десятків сантиметрів.
Тут же поміж бананами і кокосами рохкають паці з цілими виводками поросят і кукурікають півні, кудкудакають та несуться під невелики загородками кури…
В одному місці натрапили на чудернацький банан. Спочатку навіть не зрозуміли, що це — банан. З гілки звисає довжелезне бананове гроно, довжиною майже у зріст людини. Довго роздивлялися це чудо. Наскільки можна судити, з того, що на одному кінці грона — все ще є квіти, а на другому кінці – вже спілі банани: банани на такій гілці цвітуть і поспівають поступово. Гілка продовжує наростати вдовжину новими квітами. Ті, які відцвіли, поступово починають дозрівати, а на горі — вже цілком спілі. Своєрідний банановий конвеєр, non-stop. На такому гроні — просто тисячі малюсіньких бананчиків, щільно-щільно один до одного.
Кокоси
Фото: Кокосові пальми і захід сонця на пляжі Алона
Пляжі з кокосовими пальмами і цілі кокосові гаї. Стовбури кокосових пальм на висоті людського зросту покриті по колу металевою бляхою. Як пояснили місцеві, щоб захистити плоди від кокосових пацюків.
Пітайя або пітахайя (фрукт дракона)
Ще одна диковинка трапилася на острові Боголь. Трохи звернувши мотоциклом з головної дороги, натрапили на якусь дивну плантацію кактусів. Ми б і не звернули увагу на ці кактуси, аби вони не росли чіткими рядами і не були сформовані навколо бетонних стовпів. Цей вигляд спонукав до думки, що це має бути щось промислове. Це не просто зарості, а саме плантація. Повз проїджав місцевий мотоцикліст, якого ми перепинили і спитали, що це. Виявилося, що це плантація драконових фруктів, або пітайї.
На той час це був несезон пітайї, тому фото самих фруктів на жаль немає. Тільки кактуси.