Токотон-яма (III). Каньйон з гейзерами.

Вукланічні прояви: гейзери, грязеві вуклани, сірчані річки та озера.

Так сталося, що якщо перший тиждень поїздки був в основному присвячений історичним та релігійним святиням (на цей раз — буддистським), то друга частина подорожі в основному складалася з відвідин і споглядання різних геологічних казусів і чудернацькостей.

Цикл «Літо на півночі Японії»

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

подорожігейзервулканТохокупреф.АкітаTokoton-yamaЯпонія

Частина третя

Префектура Акіта, Юзава.

Дні з п'ятого по сьомий — розслабон. Авто кемпінґ Токотон яма і подорожі навколо нього.

Попередній день у кемпінгу Токотон-яма

Всілякі вукланічні прояви: гейзери, грязеві вуклани, сірчані річки та озера. Природні дива – карстові печери і кришталево чисті джерела та підземні ріки, високогірні плато та болота.

Каньйон з гарячими джерелами

Цікаво, що коли в журналі-путівнику — з цікавостями Акіти, що ми підібрали десь по дорозі — тицяєш пальцем працівникам кемпінґу у фото червоного мосту над каньйоном з запитаннями „коре-ва-доко?“ (де це), часто отримуєш стандартний „вакаранай“, хоча він знаходиться за якихось пів-кіло від місця їхньої роботи. Але то таке…

Каньйон не занадто широкий — десь із сотню метрів угорі; звужується до пари десятків метрів на рівні русла ріки. Глибина — щось біля шестидесяти метрів; така вказана висота червоного мосту в путівнику. Але довгий. Ми їхали повз нього багато кілометрів, до того, як попали в кемпінг і після. Вкритий зеленню по всіх берегах і схилах: папороть, невеликі кедри; майже вертикальні скелясті береги.

По дну каньйону, понаду руслом ріки прокладена вимощена доріжка для туристів.

Через величезні зливи попередніх днів, рівень ріки піднявся на багато метрів. Судячи з усього, під тією доріжкою, де ми були, знаходилася ще одна (мотузяна загородка цієї нижчої доріжки повністю затоплена бурхливим потоком) — вода на час нашого візиту була вище свого звичайного рівня на метрів п'ять-шість. А з того, як „зализана“ водою трава і папороть вище рівня — схоже, що трохи перед цим річка вирувала ще на п'ять-шість метрів вище.

Доріжка перекрита від надто цікавих туристів — на самій горі мотузками, загородками і плакатами. Законослухняні туристи, звичайно ж не можуть побачити, того, що вдалося побачити — не питайте як…

Понад верхніми краями каньйону також встановлені кілька стендів з інформацією. Яку ми, звичайно ж, прочитали після того, як піднялися назад. Інформація, насправді виявилася цікавою і корисною, але по факту для нас була як «ти такой умний, как моя Сара потом…»

Нечитання цієї інформації навчило кільком простим правилам, одне з яких: „Ніколи не пхай ногу в незнайоме сірчане джерело!“ Все обійшлось без жертв, вже потім прочитали, що вода в цих джерелах по низу кар'єру, має не мало, не багато — 98° Цельсія.

Японський дядько на мосту — видно, з місцевих працівників, що підтримують порядок в долині — розказав пізніше, що на цей момент більшість джерел вкрита річковою водою, а в звичайний час пара пухкає з них з страшеними вибухами. Скоріше, мабуть для них підійшла б назва „гейзер“, а не „джерело“…

  ( ... Далі буде ... ) Наступна розповідь — про подорож до пекла.

Мапа місцевості навколо кемпінгу

Коментарі

comments powered by Disqus

Цикл «Літо на півночі Японії»

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13